Позначення арматури схемах гост. арматура гост

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Позначення та маркування різних типів арматури

Для зміцнення залізобетонних конструкцій використовується безліч видів арматури, профілів, листового металопрокату, анкерів і кріплення, а також інших виробів з металу.

Гарячекатана арматура проводиться діаметром від 3 мм до 80 мм, яка випускається в гладкому виконанні і з періодичним профілем поверхні, крім того арматура діаметром до 10 мм виробляється і в бухтах, а більшого діаметра в прутках.

Також проводиться термомеханически зміцнена арматура періодичного профілю діаметром від 4 до 40 мм, і механічно зміцнена холоднодеформована арматура від 3 до 12 мм. Спеціальні арматурні канати випускаються діаметром до 15 мм, які застосовуються для розтяжок при влаштуванні веж, щогл і інших високих опор.

Однією з основних характеристик арматури крім діаметра, є клас арматури, який залежить від міцності на розтягнення, при цьому гарячекатана і термоупрочнение арматура позначається на літеру А, холоднодеформована з літери Б, а канати з букви К.

Далі після букви позначається клас виступів, які збільшують здатність зчеплення металу з бетоном, наприклад арматура а3 або А III — позначає арматуру c виступами відповідними такому класу по ГОСТ, однак таке позначення кілька застаріле, оскільки правильніше позначати точне значення міцності.

Таке цифрове позначення після букви позначає межа плинності в МПа і визначається для різних типів наступним діапазоном, А240 до А1500, від В500 до В2000 і від К1400 до К2500.

Таким чином, найбільшу міцність має холоднодеформована арматура, і канати сталеві. Крім того термомеханически зміцнена сталь маркується як Ат, в спеціальному північному виконанні як Ас, а пруток з підвищеною стійкістю проти корозійного розтріскування під напругою позначається на кінці буквою К, арматура призначена для зварювання позначається на кінці буквою С (наприклад А400С).

Арматура випускається з декількох основних марок сталі:

А240 (А I) виготовляється з марок Ст3сп, Ст3пс, Ст3кп;

А400C (АІІІ) і вище — з марок 35ГС, 25Г2С, 32Г2Р;

А600 (АтIV) і вище — з 80С, 20ХГ2Ц;

А800 (АТV) — з марки 23Х2Г2Т.

У будівництві з окремих прутків зазвичай формується зварний просторовий каркас, який повторює форму майбутнього залізобетонного виробу, крім того для прискорення процесу монтажу можуть використовуватися готові сітки з зварених прутів.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2009- © Будь-яке копіювання матеріалів без активного посилання на metallicheckiy-portal. ru заборонено!
Використання матеріалів у друкованих виданнях лише з дозволу адміністрації порталу.

* З Х Е М А в конструкторської документації — документ, на якому умовними графічними позначеннями показані складові частини виробу (або установки) і з’єднання або зв’язку між ними. Схеми виконуються, як правило, без урахування масштабу і дійсного просторового розташування складових частин виробу.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Залежно від типу елементів виробів і виду зв’язків між ними схеми підрозділяють на:

    електричні, пневматичні, гідравлічні, кінематичні і комбіновані.

Відповідно до призначення розрізняють схеми:

    структурні, функціональні, принципові, з’єднань, підключень, загальні, розташування.

Структурна схема (блок-схема) визначає основні функціональні частини виробу (установки), їх призначення та взаємозв’язку; вона розробляється при проектуванні (конструюванні) виробу, раніше схеми ін. типів, і використовується при вивченні структури вироби і програми його роботи, а також під час його експлуатації.

Функціональна схема розкриває процеси, що протікають в виробі і його окремих частинах; використовується при вивченні функціональних можливостей виробів, а також при їх налагодження, регулюванню, контролі та ремонті.

Принципова схема визначає повний склад елементів вироби і зв’язків між ними і, як правило, дає детальне уявлення про принцип роботи виробу; служить підставою для розробки ін. конструкторських документів, наприклад електромонтажних креслень, специфікації.

Схеми з’єднань (внутрішніх і зовнішніх) відображає зв’язку складових частин вироби, способи прокладки, кріплення або приєднання проводів, кабелів або трубопроводів, а також місця їх приєднання або введення.

На Схемі підключень показують зовнішні підключення виробу; ці схеми використовують при монтажі та експлуатації комплексів. Загальна схема визначає складові частини комплексу (складного вироби) і з’єднання їх між собою на місці експлуатації; призначена переважно для загального ознайомлення з комплексами.

На Схемі розташування показується відносне розміщення (розташування) складових частин установки або комплексу. В СРСР порядок оформлення схем встановлюється ГОСТами.

Велика Радянська Енциклопедія. Рубрикон — http: // www. rubricon. com /

Література:
1. Монтаж холодильних установок і машин / А. А. Польовий. — СПб. Професія, 2007. — с. 224-232.

1.6. Умовні позначення гирлових ялинок і арматур повинні складатися з назви, шифру, побудованого за схемою додатка 1. і позначення нормативно-технічного документа на постачання.

Приклади умовних позначень

Фонтанної арматури з підвішуванням свердловинного трубопроводу в трубної голівці, з фонтанної ялинкою за типовою схемою 6. з автоматичним управлінням, з умовним проходом ствола 80 мм і бічних відводів 65 мм, на робочий тиск 70 МПа:

Арматура фонтанна АФ6А-80/65 70 ГОСТ 13846-89

Ялинки з підвішуванням свердловинного трубопроводу в Перевідники до трубної голівці (котушці-трубодержателя), виконаної за типовою схемою 2. з ручним керуванням, з умовним про ходом стовбура 65 мм, бічних відводів 50 мм, на робочий тиск 35 МПа, коррозионностойкого виконання К2:

Ялинка фонтанная ЕФК2-65 / 50 35К2 ГОСТ 13846-89

Нагнітальній арматури з підвішуванням свердловинного трубопроводу в Перевідники до трубної голівці, виконаної за типовою схемою 1, з ручним керуванням, з умовним проходом ствола і бічних відводів 65 мм, на робочий тиск 21 МПа:

Арматура нагнетательная АНК1-65 21 ГОСТ 13846-89

Те ж, з двома трубними головками по рис. 4 б:

Арматура нагнетательная АНК1а-65 21 ГОСТ 13846-89

Нагнітальній ялинки з тими ж параметрами і призначенням:

Ялинка нагнетательная ЕНК1-65 21 ГОСТ 13846-89

2. Технічні вимоги до конструкції

2.1. Умовні проходи приєднувальних фланців гирлових арматур наведені в додатку 2.

2.2. Конструкція гирлової арматури повинна забезпечувати повну герметичність по відношенню до навколишнього середовища.

2.3. Конструкція корпусних деталей гирлової арматури повинна забезпечувати можливість їх опресування пробним тиском, наведеними в табл. 3.

2.4. Співвісність отворів складових частин гирлової арматури, що утворюють стовбурових прохід, повинна забезпечувати безперешкодне проходження обладнання, приладів і пристосувань, що спускаються в свердловину.

2.5. Конструкція трубної обв’язки повинна забезпечувати можливість підвішування свердловинних трубопроводів в корпусі трубної головки, контролю тиску і управління потоком свердловини середовища в затрубному (міжтрубному) просторі.

Допускається підвішувати свердловинний трубопровід в Перевідники до трубної голівці.

2.6. Дросель в фонтанної арматурі повинен бути регульованим.

Допускається застосовувати на вимогу споживача нерегульовані дроселі.

2.7. Допускається конструктивно об’єднувати, не змінюючи типової схеми, гирлової арматури, кілька складових частин в один блок.

2.8. Допускається дообладнати фонтанні арматури замикаючими пристроями і зворотним клапаном, і ялинки — дроселем.

2.9. На вимогу споживача конструкція гирлової арматури повинна забезпечувати можливість:

Монтажу ялинки при надмірному тиску середовища в свердловину трубопроводі;

Нагнітання інгібіторів корозії і гідратоутворення в свердловинний трубопровід і затрубний простір в фонтанних свердловинах;

Вимірювання тиску і температури свердловини середовища в бічних відводах фонтанної ялинки.

2.10. На вимогу споживача в фонтанні арматуру слід включати:

Автоматичні запобіжні пристрої;

Запірні пристрої з дистанційним управлінням;

Пристрої, що забезпечують можливість з’єднання свердловинного устаткування з наземної системою керування;

Швидко з’єднання для періодично встановлюється гирлового обладнання (пристроїв).

Схема фонтанної арматури з системою управління приведена в додатку 3.

2.10.1. Пневмопілоти (автоматичні запобіжні пристрої) повинні забезпечувати перекриття свердловини середовища при регламентованому його відхиленні від заданого режиму експлуатації свердловини.

2.10.2. Конструкція запірних пристроїв з дистанційним управлінням повинна передбачати можливість ручного управління ними.

ДОДАТОК 1

Позначення арматури схемах гост. арматура гост

ДОДАТОК 2

Додаток 3

1 — станція управління; 2 — переводник к трубної голівці; 3 — у відповідь фланець; 4 — трубна головка; 5 — запірний пристрій з ручним керуванням; 6 — манометр з запірно-розрядних пристроєм; 7 — запірний пристрій з дистанційним управлінням; 8 — хрестовина; 9 — регульований дросель; 10 — пневмопілот (автоматичне запобіжний пристрій)

Примітка. На схемі не наведені датчики тиску, температури, загазованості та ін.

Додаток 4

1. РОЗРОБЛЕНО І ВНЕСЕНО Міністерством хімічного і нафтового машинобудування СРСР

Р. Д. Джабаров, канд. техн. наук; А. Г. Дозорців, канд. техн. наук (керівник теми); Т. К. Велієв, канд. техн. наук (керівник теми); С. М. Осипова; Л. Г. Шаронова

2. ЗАТВЕРДЖЕНО І ВВЕДЕНО В ДІЮ Ухвалою Державного комітету СРСР по стандартах від 24.02.89 № 332

3. Термін перевірки — 01.10.93.

Періодичність перевірки — 5 років.

4. Стандарт цілком відповідає СТ РЕВ 4354-83

5. заміну ГОСТ 13846-84

Додаток 1 Структурна схема шифрів гирлових арматур і ялинок. 4

Додаток 2 Умовні проходи приєднувальних фланців фонтанної і нагнітальної арматури. 5

Додаток 3 Приклад типової схеми фонтанної арматури з системою управління. 5

Додаток 4 Позначення корозійно-стійкого виконання арматур і ялинок. 5

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...