Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматури

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Досвід фінів з будівництва будинків з газобетону

АРМУВАННЯ газобетону КЛАДКИ

Щоб стіна з газобетону не пішла тріщинами необхідно не тільки правильно вибрати щільність газобетону, його клас міцності, але і правильно армувати кладку.

Слід розуміти, що навіть якщо Ви праільно розрахували фундамент, але неправильно вибрали будівельний матеріал ви ризикуєте отримати тріщини по фасаду будівлі. Це пов’язано з таким процесом як усадка будинку в наслідок висихання пористого бетону і зменшення його відпускної вологості в 30% до розрахункових 4,5%. Цей випадок трещинообразования більш характерний для неавтоклавних матеріалів, наприклад піноблоків.

Усадка при висиханні:

Для автоклавного газобетону — 0,1-0,5мм / м

Для неавтоклавного піноблоку — 1,3 мм

Також тріщини в стіні можна отримати при Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматуриНедостатньою глибині обпирання панелі перекриття на стіну. Винаходу армування кладки з газоблоків ми зобов’язані фінам, де будинки з автоклавних газоблоків почали будувати значно раніше, ніж в Україні, а тому Фінляндія на сьогоднішній день володіє величезним досвідом проектування, будівництва та експлуатації будинків з газобетону. Спочатку вони не армували свої будинки т. К. При правильному виборі характеристик газобетону можна будувати будівлі до 5 поверхів включно. Протягом 20 років експлуатації таких будинків вони проводили аналітику і створювали нормативні документи, завдяки яким сьогодні в Фінляндії дуже важко знайти будинок з газобетону з тріщинами на фасаді.

Така міцність стіни була досягнута за рахунок контурного армування стін. Фінськими нормативами рекомендується армувати перший і кожен четвертий ряд кладки. Для цього в газобетоні робиться штроби і туди закладається арматура, яка притискається клейовим розчином. Штроба Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматуриПрорізати як за допомогою ручного штроборіза, так і за допомогою спеціального інструменту. Перед укладанням арматури в газобетон Стоунлайт штроба очищається від пилу і заповнюється клеєм. Використовують завжди сталеві прути арматури діаметром 8 мм. Щоб її зігнути в потрібних місцях на місці будівництва Користуйтесь ручні пристосування.

Арматура вдавлюється в штробу таким чином, щоб вона була повністю покрита клеєм. Від зовнішньої (фасадної) поверхні блоку арматура повинна знаходитися на відстані 6 см. В Україні прийнято в стіну закладати відразу 2 арматури, щоб перестрахуватися.

На кутах будинку штроби необхідно виконувати з заокругленням.

Обов’язково необхідно армувати газобетонну кладку під віконними прорізами. Існує важлива вимога: Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматуриАрматура повинна виходити за межі віконного отвору мінімум на 90см, а краще на півтора метра по можливості.

Якщо блоки по товщині більше 250мм то потрібно закладати два прута. Якщо 500мм — бажано три, при товщині блоків менше 250мм досить одного прута арматури.

Якщо Ви правильно будете підсилювати кладку, то ваш будинок ніколи не піде тріщинами, а при використанні газобетону саме Стоунлайт Вам завжди гарантований клас міцності В2,5.

Внутрішні стіни також необхідно армувати, як і зовнішні. Візьміть за правило закладати арматуру в усі стіни і ви створите воістину монолітний і міцний будинок, який буде стояти 100 років і дістанеться вашим внукам і правнукам.

Нижче розміщена загальна схема по зведенню правил закладки арматури в газобетонну стіну. Дуже важливо щоб ви вивчили це зображення і змусили свого виконроба виконати правильно армування свого будинку.

Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматури

Зверніть увагу на формулу розрахунку довжини усадочною арматури під віконними прорізами. Адже не такі погані ці фіни, що їхні будинки стоять вже по 70 років і не падають, як наші цегляні хрущовки.

На цю тему Ви можете отримати додаткову інформацію, якщо прочитаєте наш цикл статей Будинок з газобетону

Технологія виконання армування газобетону

Для чого необхідно армування кладки газобетонних блоками? По-перше, для зміцнення стіни, але несуча здатність такої стіни збільшується не набагато. Армування зменшує виникнення тріщин і ймовірність швидкого руйнування будівлі.

Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматури

Армування кладки газобетонних блоками зменшує виникнення тріщин і ймовірність швидкого руйнування будівлі.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Армування кладки і місце розташування арматури вказується в проектній документації на будівництво споруди.

Якщо умови армування газобетонной кладки в конструкторської документації не обумовлені, слід самостійно визначити місця розташування арматурного пояса. Як правило, армування виконується для:

    Першого ряду кладки; рівня розташування перекриттів; глухих стін; опорних зон перемичок; стін при відстані між перекриттями більше 3 м.

Додатково армується зона розташування підвіконь. У зоні підвіконь укладання арматури проводиться в підготовлені заздалегідь пази і фіксується спеціальним клеєм. Для фіксації і герметизації можна застосувати цементно-пісочний розчин.

Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматури

Конструктивне поперечне армування кладки: а # 8211; армування в зоні обпирання плит перекриттів; б # 8211; армування в зоні обпирання елементів будівельної покрівлі; 1 # 8211; стінна кладка; 2 # 8211; плити перекриття; 3 # 8211; обв’язувальний пояс; 4 # 8211; мауерлат; 5 # 8211; елементи кроквяної покрівлі.

Перетин арматури, обраній для армування стін, приймається рівним 0,75 кв. см класу АIII. Якщо немає можливості укласти два стержня паралельно, допускається використовувати один поздовжній стержень d = 10AIII. Арматура встановлюється на відстані 600 мм від краю віконного прорізу.

Укладання арматури при будівництві будівлі з використанням газобетонних блоків проводиться в спеціально підготовлені штроби. Розмір штроби повинен відповідати діаметру арматури, плюс невеликий запас, для того щоб арматура не виступала при заливанні її клеєм або використовуючи розчин. Для того щоб будівельний блок під час вирізання штроби, не пошкодився, витримують відстань від краю блоку не менше 60 мм. Стрижні арматури стін по периметру зварюють контактної або газовим зварюванням.

Інструменти і пристосування для армування газобетонной кладки

Армування стін з газобетонних блоків проводиться за допомогою наступних інструментів і допоміжних пристосувань:

    Штроборез (ручний або електричний); щітка-кмітливість або будівельний фен для видалення пилу з підготовлених штроб; будівельний рівень для вирівнювання стін; гумова киянка; ручна пила; кутник; будівельний міксер для підготовки клейового складу; клейовий склад або цементно-піщаний розчин як сполучні і захисні від корозії матеріали.

Арматуру можна замінити спеціальним арматурним каркасом, який виготовлений зі смуг оцинкованої сталі.

Технологія виконання робіт і послідовність етапів

Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматури

Конструктивне армування кладки в підвіконних зонах: а # 8211; армування в штрабі рядових блоків; б # 8211; армування в лоткові блоках; 1 # 8211; стінна кладка; 2 # 8211; ряд підвіконних блоків; 3 # 8211; арматура; 4 # 8211; бетон; 5 # 8211; блоки-лотки; 6 # 8211; теплоізоляція.

Армування газобетонних блоків проводиться в наступній технології. На місце будівництва транспортують газобетонні комірчасті блоки, стрижні арматури. Рекомендована швидкість транспортування в межах 70 км / год. Блоки поставляють в піддонах, закритих плівкою. Розпаковувати все піддони відразу не рекомендується, так як вони можуть призвести в непридатність будівельний матеріал. Розпакувати необхідно стільки, скільки планується укласти протягом дня. Кількість газобетонних блоків можна визначити розрахунковим шляхом. Витрата блоків на 1 куб. м приблизно становить 28 штук, якщо використовується стандартний газобетонний блок 600х300х200 мм

Проводиться укладання першого ряду. Укладати необхідно максимально точно, так як від цього буде залежати подальше будівництво.

Фундамент і майбутню кладку поділяють шаром ізоляції. Перший ряд укладається на вирівнюючий розчин цементу.

По кутах будови рекомендується виставляти рейки з ризиками, які показують висоту кладки, щодо висоти блоку натягується мотузка, для того щоб по всій довжині стін контролювати рівномірність кладки.

Для герметизації арматури готують клейовий склад. Для однорідності клейового складу протягом всієї роботи його необхідно періодично помішувати. Витрата клейового складу становить приблизно 5-15 кг на 1 кубічний м. Великий розкид витрати залежить від точної геометрії розташування блоків. Якщо використовувати розчин, то його обсягу необхідно в два рази більше.

Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматури

Конструктивне армування кладки по висоті стін: 1 # 8211; пояс обв’язки; 2 # 8211; армування підвіконної зони; 3 # 8211; армування в області висоти простінка; 4 # 8211; армування глухого ділянки стіни, якщо відстань між перекриттями в просвіті не перевищує 3-х м; 5 # 8211; армування глухого ділянки стіни, якщо відстань між перекриттями в світлі перевищує 3 м.

Коригування кладки по всій довжині проводиться рівнем і гумовою киянкою. У разі великої довжини кінцевого блоку в стіні проводять його розпил за необхідними розмірами за допомогою ручної пилки. Для витримування прямих кутів використовують косинець. Випиляний блок рекомендується змащувати клейовим складом по всіх швах.

Перший ряд кладки необхідно армувати. Рекомендується проводити армування кожного четвертого ряду. Для армування прорізають штроби за допомогою ручного інструменту або якщо є доступ до електроживлення за допомогою електричного штроборіза. Якщо товщина стін 400 мм і більше, проробляють 2 паралельні штроби.

За допомогою щітки-кмітливості або електрофен видаляється пил з поверхні блоків і з штроби.

Поверхня штроби зволожується і до половини глибини заливається клеєм. Потім укладаються стрижні арматури. Після укладання арматура вдавлюється в клейовий склад і герметизується такою речовиною, як цементно-пісочний розчин. За допомогою шпателя верхня поверхня розрівнюється. На цьому армування першого ряду закінчено. Наступний ряд можна укладати, не чекаючи, поки розчин висохне.

Після завершення робіт зовнішня сторона стін облицьовується за допомогою цегли, вагонкою, сайдингом, керамічними або металевими листами, штукатуркою.

При використанні цегли в якості облицювання намагаються залишати зазор між газобетонним блоком і облицюванням.

Кріплення листових і погонажних матеріалів до газобетонним блокам проводять за допомогою цвяхів, що забиваються попарно в обрешітку, або спеціальних анкерних кріплень для газобетону. Витрата облицювальний матеріал буде залежати від загальної площі стін будівлі.

При обробці штукатуркою не рекомендується використовувати цементно-піщаний розчин. У оштукатурюванні поверхні газобетонних блоків застосовують обрешітку. Так само слід дотримуватися температурного режиму і вологість робіт, інакше всі старання будуть марними.

Армування стін і перегородок з газобетону

Для чого необхідно армування газобетону? Перш за все, це дозволяє зробити стіни міцніше, і, крім цього, ймовірність утворення тріщин і, відповідно, швидкого руйнування будівлі стає набагато нижче.

Армування кладки і розташування арматури необхідно вказувати в проектній документації на будівництво будівлі.

У тому випадку, якщо умови армування газобетонной кладки в документації не обумовлені, визначати розташування арматурного пояса слід самостійно.

У більшості випадків, армування виконують для:

    Глухих стін; першого ряду кладки; опорних зон перемичок; рівня розташування перекриттів; стін при відстані між перекриттями більше трьох метрів.

Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматури

Також додатково слід виконувати армування зони розташування підвіконь. У місці розташування підвіконь укладання арматури здійснюють в попередньо підготовлені пази, фіксуючи їх в подальшому спеціальним клеєм. Для кращої герметизації і фіксації також можна використовувати цементно-пісочний розчин.

Якщо будинок зводиться з газобетонних блоків, то укладання арматури здійснюють в спеціально підготовлені штроби. Для якісного армування стін їх розмір повинен підходити до діаметру арматури і додатково повинен бути присутнім невеликий запас, що перешкоджає виступанію арматури при її заливанні клеєм або розчином. Щоб уникнути пошкодження будівельного блоку під час вирізання штроби, від краю блоку слід дотримуватися відстань не менше 60 мм. По периметру стрижні арматури стін зварюються газової або контактним зварюванням.

Найбільш відповідний температурний режим, при якому можна проводити армування стін з газобетону, коливається в межах від +5 до +25 градусів Цельсія. Якщо температура вище, то блоки обов’язково слід зволожувати водою. Якщо ж температура нижче, то слід використовувати клей із спеціальною протиморозною добавкою, завдяки якій роботи можна проводити навіть при температурі в -15 градусів.

Інструменти для армування газобетонной кладки

Армування газобетону виконують за допомогою таких інструментів:

    Ручна пила; штроборез (електричний або ручний); кутник; будівельний рівень; будівельний міксер, за допомогою якого буде готуватися клейовий склад; гумова киянка; будівельний фен; спеціальний клей або цементно-піщаний розчин.

При бажанні, замість арматури можна використовувати спеціальний арматурний каркас, виготовлений зі смуг оцинкованої сталі.

Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматури

Технологія виконання робіт і послідовність етапів

Армування газобетону арматурою здійснюють за такою технологією. Для початку до місця будівництва перевозять стрижні арматури і газобетон в піддонах, закритих плівкою. Відразу розпаковувати піддони не бажано, так як будівельний матеріал під впливом вологи може прийти в непридатність. Розпаковувати потрібно тільки ту кількість, яку слід використовувати протягом одного дня. При використанні стандартного газобетонного блоку (600х300х200 мм) витрата на 1 кубічний метр складе приблизно 28 штук.

Перший ряд укладають на розчин цементу. Під час укладання необхідно ретельно стежити за його рівністю, так як цього буде залежати рівність всіх інших рядів і армування стін вцілому.

Майбутня кладка і фундамент розділяється шаром ізоляції.

По кутах споруди бажано виставляти рейки з ризиками, які показують висоту кладки. Для цього щодо висоти блоку натягують мотузку, яка дозволить контролювати рівномірність кладки по всій довжині стін.

Щоб здійснити герметизацію арматури під час армування стін необхідно підготувати клейовий склад. Щоб у нього була однорідна консистенція, його слід час від часу ретельно розмішувати. Витрата становитиме близько 5-15 кілограмів на 1 куб. метр. У тому випадку, якщо буде використовуватися цементно-піщаний розчин, то його витрата буде приблизно в два рази більше.

Коригування кладки здійснюють за допомогою рівня і гумової киянки. Якщо блок занадто великий, то його необхідно розпиляти ручною пилкою по потрібних розмірів. Щоб витримати прямий кут, потрібно кутник. Випиляний блок бажано по всіх швах змастити клейовим складом.

Потім настає черга армування першого ряду кладки. Фахівці рекомендують армувати кожен четвертий ряд. Для прорізання штроб використовують ручний інструмент або електричний штроборез. Якщо товщина стін становить понад 400 мм, то необхідно прорізати 2 паралельні штроби.

Використовуючи електрофен з штроби і з поверхні блоків видаляють всю пил. Потім поверхню штроби ретельно зволожують і заливають клеєм приблизно до половини глибини. Після цього зволожують стрижні арматури. Як тільки кладка арматури закінчена, її вдавлюють в клейовий склад і герметизують цементно-піщаним розчином. Верхню поверхню ретельно вирівнюють за допомогою шпателя. Решта ряди армують аналогічно цьому.

Діаметр арматури для армування газобетону. Діаметр арматури

Увага. Під час укладання блоків можуть з’являтися вертикальні шви, які необхідно заповнити розчином. Особливу увагу слід приділяти місця зрізу, яке утворюється після вставки відрізаного блоку.

Як тільки роботи з армування стін завершені, зовнішню сторону стін облицьовують цеглою, сайдингом, вагонкою, штукатуркою, металевими або керамічними листами. Якщо для облицювання використовують цеглу, то між ним і газобетонним шаром залишають невеликий зазор.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...